Hakkımızda

Botanikevde Nasıl Doğdu?

Botanikevde, 2020’de doğmuş olsa da, hikayesi çok daha evvel, eşimin çocukluğunda ve kendi çocukluğumda başladı.

Bütün gün oynadığımız parkta, saklambaç oynarken arkasına saklandığımız ağaçta, komşunun bahçesinde tırmandığımız meyve ağacında, sırtımızı yaslayıp hayaller kurduğumuz ağacın altında doğa ile iç içe büyüyen çocuklardık. Sonra, hayat bizi kavuşturdu.

Biz, iki doğa ve yeşil sever insan, üniversite yıllarında tanıştık. Zaman akıp geçerken hikayenin bizim için en güzel ve özel kısmı 2013 yılında kızımız Defne’nin dünyaya gelmesiyle başladı. Fırsat buldukça kızımızı doğa ile buluşturmaya çalıştık. Can suyunu minik elleriyle verdiği, ilk kez beraber diktiğimiz ağaç, kızımıza adını veren bir küçük Defne ağacı oldu.

2020 herkesin hayatını değiştirdiği gibi bizim de hayatımızı değiştirdi. Pandemi döneminde hepimiz doğa ile buluşmaya çok ihtiyacımız olduğunu fark ettik. Sadece somut güzellik için değil, doğanın ruhumuza da iyi geldiği birçok yerde öne çıktı ve bunu yaşayarak deneyimledik. Biz de evde kaldığımız ilk zamanlarda Defne ile pamukta fasulye çimlendirme etkinliği yaptık. Sonra domates, biber derken, iş balkonda tarıma dönüştü. Daha sonra İstanbul’a yakın Türkiye’nin en büyük ve güzel seralarını keşfettik ve Defne ile küçüklü, büyüklü çok sevdiğimiz bitki arkadaşlar edindik. Gördük ki, çevremizde birçok insan her zamankinden daha fazla doğayla buluşma ihtiyacı duyuyor. Yaşam alanlarımız, evlerimiz botanik bahçesi gibi olsun dedik ve Botanikevde markası ile hikayemize başladık. Gayemiz; yaşama sevgiyle kök salarken, doğanın renklerini sımsıcak yuvalarınız ile buluşturmak.

Biz Kimiz?

Ben Merve. İstanbul Üniversitesi, İktisat bölümünden 2008 yılında mezun olduktan sonra yaklaşık 10 yıl farklı sektörlerde, uluslararası etkinliklerin organizasyonunda çalıştım. Eşim Çağlar, bu yolda beni en çok cesaretlendiren yol arkadaşım, evimizin matematik kafası yani çalışan mühendisi ve Botanikevde’nin bel kemiği:) En büyük yardımcım ise minik elleriyle ve güzel yüreğiyle kızım Defne. Biz bu yeni yolda sizinle bir araya geldiğimiz için çok heyecanlıyız.

Her birini büyük özenle seçtiğimiz bu güzel bitkiler ve el yapımı saksılar yaşam alanlarınıza hayat, hayatınıza da güzel anlamlar katsın istiyoruz. Gelin birbirinden farklı ve şahane bitkileri yaşam alanlarımızda büyütelim, çoğaltalım ve özlemini duyduğumuz doğaya, özümüze kavuşalım.

Doğada buluşmak dileğiyle.

Sevgilerimizle,

Botanikevde.com hakkında daha fazla bilgi için;

S.S.S. İletişim